НАШІ НОВИНИ

Результати вступного випробування в 5 клас Наказ про зарахування в 5 клас...

«Дзвони національної пам’яті»

Зроніть сльозу. Бо не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали гордо зватись – українці.

Ніна ВИНОГРАДСЬКА,

з поеми «Голодомор»

Щороку в четверту суботу листопада Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами голодоморів. У цей скорботний день ми найчастіше згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид проти українського народу. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль.

30 листопада 2015 року  в НВК «ШЕЛ» відбулися ряд заходів для вшанування пам’яті усіх тих, хто загинув і страждав під час голодоморів.

Учителями та учнями було підготовлено та проведено: виховні години «Свобода слова, думки, віросповідання. Права, свободи, обов’язок: в чому полягають відмінності? Чи щось є важливішим?», загальношкільну лінійку «Голодний рік, голодний вік», тематичну виставку матеріалів-свідчень про Голодомори  "День скорботи і пам’яті жертв Голодоморів",  книжкову виставку "Ніхто не забутий, ніщо не забуте", стінгазету "Стежками героїв національно-визвольної боротьби", а також виставку учнівських доробків "Голодомор моїми очима", які дали змогу учням ознайомитися з історією рідного краю та подіями 32-33 р.р.

Пам'ять – нескінчена книга, в якій записано все: і життя людини і життя країни. Ліцеїсти вшанували хвилиною мовчання тих, хто за шматок хліба не доносив на брата, не відривав останній окраєць від голодних дитячих ротів, не торгував святинею. Було запалено світло свічок пам’яті. І воно стало даниною тим, хто був знищений радянським режимом, як борці за соборну Україну.

Проведена низка заходів сприяла  вихованню шанобливого ставлення  учнів до трагічних сторінок української історії, співчуття, співпереживання, вболівання за долю українців.          

                                                                                                                       Заступник директора з виховної роботи Маковей І.В.