2 березня 2018 р. у стінах НВК «ШЕЛ» відбулася зустріч ліцеїстів з Ігорем Калинцем.

Ігор Калинець – львівський поет та прозаїк, відомий в Україні та світі. Належить до шестидесятників, політв’язень. З 1972 по 1981 рік був репресований (перебував в ув’язненні на Уралі та на засланні в Забайкаллі). Саме там почав писати для дітей. Ігор Калинець вважає, що творити для них – це насолода, адже саме дитина – це найвдячніший читач. Поет є батьком і дідусем, тому добре знає, як написати для малечі казочку, щоб була цікавою і захоплювала юних читачів.

Цю зустріч організували для наймолодших ліцеїстів (5, 6 групи), адже вони недавно ознайомилися з творчістю Ігоря Калинця на уроках української літератури. Діти з нетерпінням чекали цього дня, щоб особисто побачити і познайомитися з автором творів, які вони так захоплено читали.

Розпочав п. Ігор творчу зустріч, згадавши Шевченка, акцентував на наших нелегких буднях. Також пояснив звідки термін «Небесна сотня», який так часто лунає останні кілька років. Поет не оминув питання української мови у сучасному світі та закликав діток «читати більше книжок і менше інтернету». Розповідав про себе, про творчість, що писав багато для дітей, має у своєму доробку казки про Львів  і найвдалішою вважає казку «Данка і Крак». Це зацікавило ліцеїстів, вони жваво перемовлялися між собою,  що обов’язково її прочитають.

Звичайно, що наші слухачі хотіли почути казки у виконанні їхнього автора. Ігор Калинець спершу розповів казку про чарівну ручку,  а тоді прочитав ще одну «березневу» (як сам називає її) – «Жайворонки з тіста». Після їх прочитання було багато різноманітних запитань до поета. Діти заздалегідь готувалися до зустрічі, тому декларували поетові його поезії і вручили на пам’ять свої малюнки.  Зробивши спільне фото, учні поверталися у класи з позитивними емоціями і піднесеним настроєм.