ПРАВИЛА ВНУТРІШКІЛЬНОГО РОЗПОРЯДКУ:
Протокол щодо правил поведінки для учасників навчально-виховного процесу
Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті НВК «ШЕЛ»
1. Приходь на заняття вчасно, за 15 хвилин до їх початку. Не запізнюйся на уроки. Ти ж знаєш, що точність - риса вихованості!
2. Не забувай вітатись - при вітанні ти бажаєш здоров'я людині і собі.
3. Для всіх обов'язкове змінне взуття.
4. Верхній одяг, головні убори виховані люди у приміщенні знімають.
5. Для фізичних вправ використовуй тренажерний зал і спортивні майданчики, а не коридори і сходи (це небезпечно для твого життя і здоров'я).
6. Не можна приносити на територію НВК «ШЕЛ» з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, енергетики, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
7. Не можна без дозволу адміністрації, педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) залишати НВК «ШЕЛ» та його територію в урочний час.
8. У разі пропуску занять учень зобов'язаний представити кураторові групи довідку або записку від батьків (або осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
9. Під час перерви перебувай біля кабінету, де розпочнеться наступний урок.
10. Вчасно виконуй домашні завдання.
11. На сходах не бігай - це є небезпечно для твого життя й здоров'я.
12. За порядок, дисципліну та настрій у школі несе відповідальність чергова група, яка самою є зразком поведінки.
13. Підтримуй вимоги чергових по НВК «ШЕЛ».
14. Учні чергової групи заступають на чергування за 30 хв. до початку уроків, здійснюють перевірку наявності змінного взуття, домашнього завдання, слідкують за веденням записів щодо харчування, ведуть записи пропусків учнів.
15. При потребі залишити НВК «ШЕЛ» під час навчально - виховного процесу отримай дозвіл у куратора групи та чергового адміністратора.
16. При появі будь-яких проблем порадься з куратором групи, психологом або вчителем-предметником, якому довіряєш.
17. Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у НВК «ШЕЛ» та за її межами.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА УРОКАХ
1. Учні входять до кабінету із дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
2. Коли вчитель входить в кабінет, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до кабінету під час занять.
3. Під час уроку не можна ходити по кабінетові без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
4. Заняття у НВК «ШЕЛ» проводяться за кабінетною системою. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
5. Якщо під час занять учневі необхідно вийти з кабінету, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
6. Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
7. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
8. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
9. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
10. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі у спортивній формі та спортивному взутті.
11. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути кабінет.
12. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
13. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
Правила мобільного етикету учнівської молоді
(розроблені на основі методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України,
Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Національного мобільного зв'язку "Київстар")
1. Неприпустимим є користування мобільним зв'язком під час навчальних занять, тому мобільні телефони здаються самими учнями при вході до НВК «ШЕЛ» у окремі комірки. Головним обов'язком є навчання. Спілкування з батьками слід здійснювати під час перерв. Щоб не пропустити жодного дзвінка від батьків або друзів, користуйтесь послугами "Голосова пошта" та "Вам дзвонили".
2. Намагайтесь вимикати мобільні телефони там, де є застереження "Будь ласка, вимкніть мобільний телефон".
3. Користуватись мобільним зв'язком у медичних закладах неприпустимо.
4. Вимкнений мобільний телефон в установах з великою кількістю радіоапаратури - запорука нашої безпеки.
5. Режим мобільного телефону "без звуку" буде запорукою спокою і порядку в музеях, кінотеатрах, театрах, на виставках тощо.
6. Не ставте на свій мобільний телефон дратівливі мелодії, грубi вислови, неприємні звуки і пісні специфічних музичних жанрів.
7. Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли ви відпочиваєте з людьми, а в разі дзвінка чемно вибачтеся і відійдіть у тихе місце для розмови.
8. Якщо вам не відповіли одразу, не варто повторювати виклик - наберіться терпіння і зачекайте доки абонент зможе передзвонити вам.
9. Не бажано телефонувати на мобільний до 9:00 і після 22:00 години - ваш абонент або члени його родини можуть відпочивати.
10. Якщо під час вистави або у бібліотеці вам необхідно відправити SMS або інше повідомлення - вимкніть сигнал клавіатури.
11. Слухати музику зі свого телефону краще вдомa зі згоди присутніх.
12. Недопустимим є використання чужих мобільних телефонів та повідомлення номерів третім особам без згоди їхніх власників.
13. Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний телефон, поважайте приватне життя інших людей. Не робіть цього без згоди, запитуйте про можливість зйомки.
14. Неприпустимо знімати на власний телефон насилля. Наше сьогодення характеризується сплеском жорстокості. Така поведінка не може бути прикладом до наслідування.