НАШІ НОВИНИ

Шановні батьки! Запрошуємо Вас на традиційний захід «День сімейного дозвілля», який відбудеться 05 травня 2018 р. о 09:30 год. у...

З метою вироблення навиків виявлення обдарованої молоді, вироблення умінь розвивати і підтримувати обдарованість в процесі навчання, підвищити результативність участі ліцеїстів у предметних олімпіадах, творчих конкурсах, інтелектуальних змаганнях, вдосконалити методику роботи з обдарованими учнями було проведено заступником директора з навчально-виховної роботи Горняткевич Н.І. та психологом Золотавіною Н.А. для вчителів ліцею семінар на тему: «Організація роботи з обдарованими дітьми в профільному навчальному закладі».

Робота з обдарованими дітьми в І семестрі 2012 – 2013 н.р.

Відповідно до наказів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради № 113 від 11.03.2013 р. рік та Львівського економічного ліцею «Про проведення професійної орієнтації учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Львова було:

 

  • сформовано інформаційні групи за участю учнів НВК «ШЕЛ», які у Всесвітній тиждень грошей провели професійну орієнтацію учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Львова з питань пов̓язаних з фінансовою системою України;
  • вчителями Пащук Н.В. та Хмельницькою Н.М. розроблено мультимедійну презентацію: «Основи фінансової грамотності»;
  • вчителем Горняткевич Н.І. розроблено конспект уроку «Фінансова грамотність – запорука успішного споживача».

 

І. Участь та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад

 

у жовтні 2012-2013 навчального року було організовано та проведено І етап предметних олімпіад з наступних предметів: англійської мови, української мови та літератури, математики, економіки, історії, інформаційних технологій, географії, правознавства, хімії та фізики. В І етапі предметних олімпіад взяло участь 83 учні. Переможцями І етапу стали 30 учнів, які зайняли перше-третє місця.

 

 

Переможці ІІ етапу предметних олімпіад 2012-2013 навчального року

Прізвище, ім’я

Клас

Вчитель

Предмет

Місце

1

Квасниця Ірина

9

Клачана Х.Ю. англійська мова

ІІІ

2

Вовк Сергій

10

Сех О.П. інформаційні технології

ІІ

3

Салабай Поліна

10

Боднар М.П. хімія

ІІІ

4

Гаврилов Петро

11

Бабій Р.Я. економіка

ІІ

5

ХабровськаОксана

11

Бабій Р.Я. економіка

ІІ

6

Салабай Поліна

10

Хмельницька Н.М. економіка

ІІ

7

Тертишний Богдан

10

Хмельницька Н.М. економіка

ІІІ

8

Босак Василь

9

Обідіна З.О. правознавство

ІІІ

Переможці ІІІ етапу предметних олімпіад 2012-2013 навчального року

Прізвище, ім’я

Клас

Вчитель

Предмет

Місце

1

Хабровська Оксана

11

Бабій Р.Я. економіка

ІІІ

2

Салабай Поліна

10

Хмельницька Н.М. економіка

ІІІ

 

 

 

ІІ. Участь та проведення Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах з різних предметів

 

Учні НВК «ШЕЛ» у 2012-2013 навчальному році брали участь у таких конкурсах:

 

  • Міжнародному конкурсі з інформатики та комп`ютерної грамотності “Бобер-2012″ – 23 учні;
  • Всеукраїнській грі з англійської мови “Пазли”- 45 учнів;
  • Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2013» – 82 учнів; Всеукраїнському історичному конкурсі «Лелека-2013» – 45 учнів;
  • Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок весняний – 2013» – 36 учнів;
  • Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня-2013» – 23 учні;
  • Всеукраїнському хімічному конкурсі «Кристал-2013» – 21 учень; в ІІ етапі ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П.Яцика – 3 учнів;
  • Районному фестивалі «Я – патріот» – 5 учнів.

ІІІ. Участь, організація та проведення конкурсу-захисту науково-дослідницьких, пошукових робіт з різних предметів

Відповідно до планів роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на 2013 рік та Львівського економічного ліцею на 2012-2013 навчальний рік, на виконання цільової державної програми «Обдаровані діти», наказів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та Львівського економічного ліцею на 2012-2013 навчальний рік, з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розширення світогляду школярів щодо досягнень вітчизняної та зарубіжної науки, заохочення учнів до пошукової та дослідницької роботи, активного залучення учнів до пошукової та дослідницької роботи, до процесу самоосвіти та саморозвитку ліцеїсти брали участь у:

 

  • Всеукраїнському конкурсі дослідницько – експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник – 2013»: Максим Азаров;
  • Міському учнівському конкурсі науково – дослідних робіт з математики та інформатики: Була Михайло, Багрій Назар, Салабай Поліна, яка зайняла ІІІ місце у цьому конкурсі;
  • Районному фестивалі української мови «Розквітай же, слово» – Білута Юлія, Коваль Лілія – Марія, Михайленко Олена, Морфид Роман, Гаврилов Петро зайняв ІІІ місце у конкурсі ораторського мистецтва, а Федусевич Ольга у конкурсі плакатів;
  • Міському учнівському конкурсі науково – дослідних робіт зі світової літератури «Світова літературна класика – джерело натхнення» для учнів 10 класів – Салабай Поліна зайняла ІІІ місце;
  • Районному конкурсі написання поезії – Коваль Лілія – Марія зайняла ІІІ місце;
  • Районному конкурсі учнівських проектів за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього» – Салабай Поліна, Федусевич Ольга;
  • Обласному конкурсі «УПА очима дітей» – Грецьків Ольга зайняла ІІІ місце.

На виконання цільової державної програми «Обдаровані діти», відповідно до плану роботи Львівського економічного ліцею на 2012-2013 навчальний рік та «Положення про проведення конкурсу-захисту науково-пошукових та дослідницьких робіт учнів Львівського економічного ліцею» було проведено 23 травня 2013 року у приміщенні конференц-залу Львівського економічного ліцею за адресою: м. Львів, вул. Хвильового, 35 конкурс-захист науково-пошукових та дослідницьких робіт учнів Львівського економічного ліцею.

 

Переможцями конкурсу-захисту науково-пошукових та дослідницьких робіт учнів Львівського економічного ліцею стали:

 

- Азаров Максим Ігорович з роботою «Вплив домашніх тварин на здоровʼя людини», предмет «Основи здоровʼя», керівник роботи Баскакова Н.П.;

- Салабай Поліна Василівна з роботою «Володимир Висоцький – вічний образ світового мистецтва», предмет «Художня культура», керівник роботи Баскакова Н.П.;

- Коваль Лілія-Марія Сергіївна з роботою «Феномен повісті Е.Хемінгуея «Старий і море» – джерело натхнення діячів мистецтв і літератури ХХ століття», предмет «Світова література», керівник роботи Баскакова Н.П.;

- Салабай Полінв Василівна з роботою «Задачі на відсотки, як математичні моделі фінансових ситуацій», предмет «Прикладна математика», керівник роботи Горняткевич Н.І.;

- Василишин Світлана Ярославівна з роботою «Творці розвитку економічної математики», предмет «Математика», керівник роботи Горняткевич Н.І.;

- Федусевич Ольга Володимирівна з роботою «Інформатика у нашому житті», предмет «Інформатика», керівник роботи Сех О.П.

 

ІV. Організація та проведення конкурсу «Ліцеїст року»

 

З метою розвитку пізнавальних, творчих, спортивних здібностей учнів, утвердження активної життєвої позиції та підвищення престижу навчання серед учнів ліцею було проведено конкурс «Ліцеїст року» в номінаціях:

 

  • «Прометей науки»;
  • «Творчий злет»;
  • «Лідер самоврядування»;
  • «Вдалий старт»;
  • «Ліцеїст року».

 

Переможцями конкурсу стали:

 

в номінації «Прометей науки» учениця 12 групи Салабай Поліна;

в номінації «Творчий злет» учениця 1 групи Федусевич Ольга;

в номінації «Лідер самоврядування» учениця 11 групи Яксаманицька Олена;

в номінації «Вдалий старт» учень 11 групи Чумак Владислав. Переможцем конкурсу «Ліцеїст року – 2013» стала учениця 11 групи Яксаманицька Олена.

 

Протягом навчального року проводиться комплекс заходів з інших предметів з охопленням різної кількості учнів НВК «ШЕЛ», що в загальному сприяє розвитку різних здібностей та обдарувань учнів:

 

  • декада іноземних мов;
  • декада національно-патріотичного виховання; декада математико-економічних дисциплін;
  • місяць екології;
  • місяць української мови та літератури.

 

Робота з обдарованими дітьми в І семестрі 2013 – 2014 н.р.

І. Участь та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад

У жовтні 2013-2014 навчального року було організовано та проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з таких предметів: української мови та літератури, англійської мови, математики, основ економіки, історії, інформатики, інформаційних технологій, географії, основ правознавства, хімії та біології. В І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 154 учні. Найбільш активну участь взяли учні в олімпіадах з англійської мови, географії, математики.

Переможцями і призерами І етапу стали 74 учні, які зайняли перше-третє місця.

Команди учнів НВК «ШЕЛ» взяли участь у ІІ етапі предметних олімпіад у листопаді-грудні 2013 року з одинадцяти предметів, а саме: української мови та літератури, англійської мови, математики, основ економіки, історії, інформатики, інформаційних технологій, географії, основ правознавства, хімії та біології.

Загалом у ІІ етапі участь прийняли 31 учень. Призерами ІІ етапу стали 8 учнів, з яких 2 вибороли ІІ місце та 6 – третє.

 

Переможці ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2013-2014 навчального року

Прізвище, ім’я

Група

Вчитель

Предмет

Місце

  Кравченко Анастасія

22

Клачана Х.Ю. англійська мова

ІІІ

  Салабай Поліна

22

Горняткевич Н.І. математика

ІІІ

  Западенко Владислав

1

Черняк Г. І. інформаційні технології

ІІІ

  Салабай Поліна

22

Лемко-Мельник О.М. географія

ІІІ

  Сойка Тарас

21

Обідіна З.О. основи правознавства

ІІІ

  Салабай Поліна

22

Бабій Р.Я. основи економіки

ІІ

  Тертишний Богдан

22

Бабій Р.Я. основи економіки

ІІ

  Кошла Ганна

11

Хмельницька Н.М. Основи економіки

ІІІ

 

 

З 23 по 27 грудня 2013 року у НВК «ШЕЛ» для учнів 5 – 6 груп проводився тиждень предметних олімпіад з української мови та літератури, англійської мови, математики, історії, світової літератури «Перші порухи душі». Усі учні 5-их та 6-ої взяли активну участь у проведенні предметних олімпіад. Зокрема, з української мови – 34 учні 5 груп, з літератури – 24 учні 6 групи,зі світової літератури – 40 учнів 5 груп та 27 учнів 6 групи, з історії –41 учень 5 груп та 26 учнів 6 групи, англійської мови – 40 учнів 5-х груп та 13 учнів 6 групи, з математики – 37 учнів 5 груп, 27 учнів 6 групи.

 

Переможцями тижня предметних олімпіад стали учні:

 

з української мови та літератури – Філіпов Олександр (5а група) та Азаров Максим (6 група), учитель Князь О.Б.;

з історії - Дмуховська Софія (5а група), учитель Обідіна З.О., та Віпшовський Юрій (6 група), учитель Шеремета І.В.;

з математики - Демків Юрій (5а група) та Маркін Дмитро (6 група), учитель Дворянин Т.Я.;

з англійської мови – Михайлович Андріана (5б група) та Венгер Вікторія (6 група), учитель Кутельмах І.Р.;

зі світової літератури Вовк Софія (5б група) та Гірман Ірина (6 група), учитель Баскакова Н.П.

 

ІІ. Участь та проведення Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах з різних предметів

 

У І семестрі 2013-2014 н.р. наші учні змагалися у 11 Міжнародних та Всеукраїнських та Львівських міських предметних конкурсах:

 

  • Всеукраїнському радіо диктанті;
  • обласному етапі Всеукраїнського турніру юних правознавців команда учнів під керівництвом учителя правознавства Обідіної З.О. у складі Рогожиної Вікторії, Кондратів Олени, Гнатів Наталії, Морфида Романа, Босака Василя зайняла ІІІ місце;
  • обласному етапі Всеукраїнського турніру юних географів, ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Презентую тебе, Україно» Перетятко Діана (керівник – вчитель інформаики Черняк Г.І.) та Нікельська Ольга (керівник – вчитель мистецтва Комар У.Ф.);
  • У І етапі ІТ-олімпіади «Lviv CSIT», яка проводилась Інститутом комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», понад 20 учнів, для участі в ІІ етапі запрошено учнів Чмелика Остапа та Ірода Арсена (керівник – вчитель інформатики Черняк Г.І.) ;
  • II-ій усній Львівській міській олімпіаді з математики для учнів 4-6 класів, ІІ місце зайняв учень 6 групи Віпшовський Юрій (керівник – вчитель математики Дворянин Т.Я.);
  • III Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч-2013» 46 учнів; Міжнародному конкурсі з інформатики та комп`ютерної грамотності “Бобер-2013″ 33 учні; ХІУ Міжнародному конкурсі з української мови ім. П.Яцика;
  • IV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Тараса Шевченка, учениця Марків Божена зайняла ІІ місце в ІІ етапі; Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок-осінній» 22 учні.

 

У ІІ семестрі 2013-2014 навчального року учні НВК «ШЕЛ» зможуть взяти участь ще у більш як 20 різноманітних конкурсах, олімпіадах, інтелектуальних іграх тощо.